+48 505 102 708a.mrozik@grupaoaktree.pl FaceBook
Oak Tree - biuro rachunkowe Warszawa
Oak Tree - biuro rachunkowe Warszawa
Nowa 15% stawka CIT dla małych podatników

Z dniem 1 stycznia 2017 r. wprowadzono preferencyjną stawkę CIT w wysokości 15 proc. (zamiast 19 proc.) dla małych podatników.


Obniżona stawka dotyczy tylko podatników, u których wartość przychodu ze sprzedaży wraz z kwotą VAT nie przekroczyła w poprzednim roku kwoty 1 200 000 euro (w 2017 r. kwota ta wynosi 5 157 000 zł).

 

Z preferencyjnego opodatkowania mogą również skorzystać podatnicy rozpoczynający działalność gospodarczą w pierwszym roku swojej działalności. W kolejnych latach prawo do korzystania z preferencyjnej stawki będzie uzależnione od zachowania statusu małego podatnika.

 

Ze stosowania obniżonej stawki podatku zostały natomiast wyłączone podatkowe grupy kapitałowe. Z kolei podmioty utworzone w wyniku przekształceń określonych w znowelizowanych przepisach nie mogą stosować obniżonej stawki w roku podatkowym, w którym nastąpiło rozpoczęcie przez nie działalności oraz w roku podatkowym następującym bezpośrednio po nim.

 

Z preferencyjnej stawki 15 proc. podatnicy ci będą więc mogli skorzystać dopiero od początku trzeciego roku, pod warunkiem, że nadal będą spełniali kryteria uznania ich za małych podatników.

Dodano: 09-08-2017
Dlaczego warto nas wybrać

Wieloletnie doświadczenie w branży, stabilny i zaangażowany zespół to filary w naszym biurze rachunkowym. Od lat prowadzimy firmy z różnych branż, wiele z nich w tym czasie rozkwitło, wiele sprzedało się za bardzo duże kwoty, jednak zdecydowana większość jest naszymi stałymi klientami.

Od lat pomagamy w zakładaniu i prowadzeniu zarówno działalności gospodarczych jak i spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, naszymi klientami są również fundacje i stowarzyszenia. Klienci którzy nam zaufali polecają nas swoim znajomym i przyjaciołom co świadczy o dużym zaufaniu jakim nas obdarowali.

Najnowsze aktualności podatkowe
Biuro Rachunkowe Macc Partner sp. z o.o
02-757 Warszawa
ul. Pory 78
Wykonanie strony WWW - Devilart