+48 505 102 708a.mrozik@grupaoaktree.pl FaceBook
Oak Tree - biuro rachunkowe Warszawa
Oak Tree - biuro rachunkowe Warszawa
4 zalety dla których warto skorzystać wyspecjalizowanego biura rachunkowego

Jednym z podstawowych elementów sprawnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa – zarówno tego jednoosobowego, jak też zatrudniającego kilku lub kilkudziesięciu pracowników – jest rzetelne oraz skrupulatne prowadzenie ksiąg rachunkowych. Osoby zakładające działalność gospodarczą jak i te już ją prowadzące muszą zdecydować, czy księgami rachunkowymi zajmować się będą samodzielnie, czy też zadanie to przekażą zatrudnionemu specjalnie pracownikowi albo skorzystają z usług profesjonalnego biura rachunkowego.

Poniżej znajdą Państwo 4 powody, dla których warto nawiązać współpracę z zewnętrznym dostawcą usług księgowych:

1. Oszczędność czasu
Przedsiębiorcy mają każdego dnia szereg spraw do załatwienia. Skorzystanie z usług biura rachunkowego sprawia, że zamiast zajmować się kwestiami związanymi z księgowością, właściciel firmy może poświęcić swój czas np. na nawiązywanie kontaktów z nowymi klientami, czy opracowywanie planu rozwoju działalności. Warto przy tym wspomnieć, że dobre biuro rachunkowe może reprezentować przedsiębiorcę przed urzędami na mocy pełnomocnictw, co jest bardzo dużym udogodnieniem. Biura rachunkowe często w swojej ofercie posiadają równie dodatkowe usługi powiązane z księgowością, z których przedsiębiorcy mogą korzystać w ramach np nagłej potrzeby (usługi prawne, rejestracja podmiotów gospodarczych itp) nie tracąc swojego cennego czasu na samodzielne załatwianie żmudnych formalności.


2.Wsparcie fachowców w swojej dziedzinie

Pracownicy biur rachunkowych zazwyczaj mają już doświadczenie we współpracy z różnego rodzaju przedsiębiorstwami. Dzięki temu dysponują odpowiednią wiedzą, aby szybko i skutecznie rozwiązywać problemy związane z księgowością, kadrami czy płacami.


3. Bezpieczeństwo
Księgowe i księgowi zatrudnieni w biurze rachunkowym z racji wykonywanego zawodu często aktualizuje swoją wiedzę z zakresu obowiązujących przepisów podatkowych jak również dzielą się tą wiedzą między sobą. Dzięki czemu przedsiębiorcy korzystający z tego typu usług są pewni, że cała księgowość prowadzona jest sprawnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Rzetelne biura mają też specjalne ubezpieczenie na wypadek błędów w księgach i szkód ponoszonych z tego tytułu przez przedsiębiorców.


4. Niższe koszty prowadzenia działalności
Skorzystanie z usług biura rachunkowego sprawia, że przedsiębiorcy nie muszą tworzyć specjalnego stanowiska dla księgowego, organizować dla niego szkoleń, ani kupować odpowiedniego oprogramowania komputerowego co mogło by się wiązać z kosztem sięgającym ponad 100 tys. złotych rocznie. Tak więć powierzenie spraw profesjonalnemu biuru rachunkowemu sprawdzi się doskonale zwłaszcza w małych przedsiębiorstwach i firmach jednoosobowych.

Dodano: 09-08-2017
Dlaczego warto nas wybrać

Wieloletnie doświadczenie w branży, stabilny i zaangażowany zespół to filary w naszym biurze rachunkowym. Od lat prowadzimy firmy z różnych branż, wiele z nich w tym czasie rozkwitło, wiele sprzedało się za bardzo duże kwoty, jednak zdecydowana większość jest naszymi stałymi klientami.

Od lat pomagamy w zakładaniu i prowadzeniu zarówno działalności gospodarczych jak i spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, naszymi klientami są również fundacje i stowarzyszenia. Klienci którzy nam zaufali polecają nas swoim znajomym i przyjaciołom co świadczy o dużym zaufaniu jakim nas obdarowali.

Najnowsze aktualności podatkowe
Biuro Rachunkowe Macc Partner sp. z o.o
02-757 Warszawa
ul. Pory 78
Wykonanie strony WWW - Devilart